Mam alergie na kočky nebo ne?

Je již známo, že kočka je pro člověka největším možným alergenem. Jste na kočku alergičtí? Máte kočku doma? Jaké jsou možnosti v léčbě alergie a jaké máte možnosti, nejste-li ochotni se zvířecího mazlíčka vzdát? Kočičí alergeny patří k těm nejmenším a nejproblematičtějším. Většina částic je menší než 2,5 mikronu a nejmenší měří pouze 0,5 mikronu. Hlavním alergenem je bílkovina, která se nalézá v potu a ve slinách koček. Dovědtě se vic.

Alergie na zvířecí srst je sama o sobě nesmyslný pojem, protože samotné chlupy nejsou tím alergenem, který lidem způsobuje potíže. Přesto se spousta lidí domnívá, že plemena, která nemají srst nebo nelínají jsou při alergii na zvířata bezpečným řešením. Tento omyl vám však může přinést mnoho let trápení. Jak přežít se zvířetem, na které máte alergii?

Jak se zbavit kočičích alergenů?

Kočičí alergeny se šíří mikroskopickými kapénkami, které se mohou vznášet ve vzduchu po dobu šesti i více hodin. Když se konečně usadí, i nepatrným pohybem se zase snadno rozvíří. Pro odstraňování kočičích alergenů z ovzduší je velmi užitečná čistička vzduchu. koupání koček bývá problém, jedinou možností, jak odstranit alergeny usazené v jejich srsti, je používání speciálního roztoku na jejich srst.

kot 2

Odstraňujte alergeny roznesené po bytě

Jak vyplývá z informací uvedených o pár řádků výše, zvířecí alergeny se vyskytují jak ve vzduchu, tak na površích. Řešení tedy spočívá jednak v čištění vzduchu a jednak v důkladném úklidu. S rozvířenými zvířecími alergeny si dobře poradí čističky vzduchu vybavené kvalitním mikrofiltrem.

No Comments

Post a Comment