Jake jsou příznaky alergie?

Alergie se stala běžnou součástí života dnešního člověka. Ale čím to, že v dřívějších dobách alergie nebyly, a dnes na ně narazíte na každém kroku?

Jak zjistit jestli se ma alergie?

Příznaků bývá celá řada, proto se alergie občas těžko odlišuje od ostatních nemocí. Například alergickou rýmu poznáte od té běžné podle náhlého výskytu po střetu s alergenem (prach, pyl, srst,…). Dalšími příznaky mohou být: nadměrné slzení očí, kašel, dušnost, svědění kůže, dušnost nebo zalehnutí uší.

Rozpoznat sám na sobě alergii nemusí být zrovna snadný úkol. I tak to jde, když budete pečlivě sledovat reakce svého těla na různé podněty. Když se nemůžete pomazlit s kočkou, aniž byste se nerozkýchali, jde pravděpodobně o alergii. Pokud vám bývá po jídle špatně, hůř se vám dýchá nebo vám naskočí vyrážka, zjistěte, který potravina vám nevyhovuje. Jakmile začnete tušit, co je vaším alergenem, nechte ho na sebe záměrně působit, abyste zjistili, zda opravdu reagujete přehnaně.

kobieta alergia

Jak se léčí alergie?

Alergie se léčí jinak případ od případu, podle toho, na co jste alergičtí. Pokud zjistíte, že jste alergičtí na srst zvířecích mazlíčků, je nutné zvířátko někomu darovat. Největší alergické reakce ze světa zvířat bývají z koček. Alergikům vadí i ptactvo, proto ani taková andulka nebude zrovna ideálním mazlíčkem. Pokud není možné styku s alergenem zabránit (prachu ani pylu se nikdy úplně nezbavíte), je nutné léčbu podpořit léky

Nejlepší léčba alergie

Nejlepší léčbou alergie je pokud možno úplné odstranění alergenu. Jakmile totiž budete každodenně zahánět alergii léky, a to i případě, že nejste vystaveni alergenu, může si váš organismus nejen vypěstovat proti lékům odolnost, díky čemu už nebudou zabírat, ale dokonce si můžete vypěstovat nové a silnější alergie. Pamatujte si, že přemíra léků proti alergii (tzv. antihistaminik) je stejně nebezpečná, jako alergeny.

 

No Comments

Post a Comment